Płyn do spryskiwaczy

Płyn do spryskiwaczy Kiedy ostatnio zepsuł mi się samochód, zatrzymana na siłę musiałam zajrzeć gościowi pod maskę. Otworzyłam zatem tę dużą ilość blachy szukając czegokolwiek nienormalnego. Efekt oczywiście mizerny, gdyż jedyne co znajomo mi wyglądało to silnik, wyłącznik alarmu i miejsce na płyn do spryskiwaczy. Wiem, gdzie wlać płyn do spryskiwaczy, ponieważ na moje szczęście panowie montujący to wszystko, na wlewie do płynu do spryskiwaczy narysowali coś, co przypomina właśnie wytryskiwanie płynu do spryskiwaczy na okno samochodu. Spryciara, nie? Prawda jest taka, że będąc kiedyś w Krakowie, zostawiłam samochód pod drzewem (blondynka wiem) i chcąc nie chcąc drzewko zostawiło mi po sobie pamiątkę. Wsiadłam więc do samochodu napierając płynem do spryskiwaczy po szybie tak długo, aż ściągnę pozostałości po drzewie z okna. Efekt był taki, że mój płyn nie usunął wszystkiego,a jedynie się skończył. Toteż niczym dzielny facet podniosłam maskę, znalazłam wlew na płyn i już miałam uzupełnić zapas, gdy okazało się, że go nie mam. Jednak pomysłowość blondynki nie zna granic, zamiast płynu do spryskiwaczy wzięłam więc płyn do naczyń i wodę mineralną.

Kategoria Płyn
Tagi: , , , , ,

Zachować w sercu

Zachować w sercu Niezwykle często zdarza nam się w pewnych sytuacjach mówić, że coś lub kogoś zachowaliśmy w sercu. Serce kojarzy się zawsze z czymś, dzięki czemu jesteśmy zdolni do odczuwania różnych emocji, czymś, dzięki czemu potrafimy kochać. Zachować coś w sercu znaczy pamiętać o tej rzeczy lub też osobie. Bardzo lubimy miłe wspomnienia i chętnie zatrzymujemy je dla siebie, by w chwilach smutku i zwątpienia sięgnąć po nie niczym po czekoladkę do bombonierki. Dobre wspomnienia są dla nas bardzo ważne, zabierają nas w miejsca, które z jakiś powodów kojarzą nam się z pozytywnymi rzeczami, jakich doświadczyliśmy w życiu. Także w odniesieniu do ludzi mówimy często, że zachowujemy kogoś w sercu. Najczęściej dotyczy to bardzo bliskich nam osób, które umarły, a my chcemy o nich jak najdłużej pamiętać. W sercu zachowujemy również i tych ludzi, z którymi mamy związane bardzo miłe wspomnienia, być może są to ludzie, których kochaliśmy i nadal darzymy ich ogromnym sentymentem, chcemy o nich już zawsze pamiętać.

Kategoria Serce
Tagi: , , , ,

Płyn do naczyń

Płyn do naczyń Podobno kuchnia jest królestwem kobiet, podobno kuchnia to najlepsze pomieszczenie na przyjmowanie gości. Jednak kuchnia to przede wszystkim miejsca do gotowania i sprzątania. A do takiego sprzątania najważniejszą rzeczą jest płyn do mycia naczyń. Płyn do mycia naczyń jest to detergent popularnie zwany. Płyń do mycia naczyń wiąże brud, który to usuwa się. Płyn do naczyń jest zatem środkiem czystości, którego używamy do mycia w gospodarstwach domowych oraz w barach z jedzeniem. Płyn do mycia naczyń to płyn, którego używa się ręcznie do zdejmowania brudu z talerzy, garnków, sztućców oraz zastaw. Płyn do naczyń można nabyć w butelkach, najczęściej plastikowych. Płyn do mycia naczyń to na ogół koncentrat, który należy nieco rozcieńczyć przed użyciem. Płyn do mycia naczyń jest dobrze rozpuszczalny w wodzie. Obecnie płyny do mycia naczyń mają też różne zapachy, od miętowego standardowego do płynu o zapachu zielonego jabłuszka włącznie. Płynu do mycia naczyń nie stosuje się raczej do zmywarek.

Kategoria Płyn
Tagi: , , , ,

Serce jako organ

Serce jako organ Serce to bez wątpienia najważniejszy organ w całym organizmie człowieka. Podzielone jest na cztery komory i jeśli dojście do którejś z nich zostanie zablokowane, wówczas mamy do czynienia z niczym innym, jak oczywiście z zawałem serca. Kończy się to rzecz jasna dłuższym raczej pobytem w szpitalu i równie długą potem rehabilitacją. Często przy takich okolicznościach potrzebna jest również interwencja chirurgiczna, często pacjentom po zawałach zakłada się bypassy. Czasami wystarczy jedynie zwykły zabieg o nazwie koronografia – tu robi się miejscowe znieczulenie gdzieś na nodze, nacina się i tamtędy wprowadza się do organizmu specjalną rurkę, która ma udrożnić żyły. O dobrą kondycje naszych serc powinniśmy się pieczołowicie troszczyć, gdyż to właśnie nasze serca odpowiedzialne są za prawidłowy obieg krwi w całym organizmie. Jeśli mamy chore serce, sami doskonale wiemy, z jakimi uniedogodnieniami się to wiąże i ile nam to sprawia rozmaitych problemów i dość utrudniających życie ograniczeń.

Kategoria Serce
Tagi: , , ,