Płyty z muzyką

Płyty z muzyką Mówiąc o płytach, bardzo często mamy na myśli płyty z muzyką. Każdy jeden wykonawca może poszczycić się większą lub mniejszą dyskografią – czyli dorobkiem w postaci nagranych przez siebie płyt. Takie płyty nazywamy również albumami – występują one w kilku wersjach. Mogą to być normalne, standardowe albumy albo minialbumy, albo też single. W tej chwili wykonawcy wydają swoją twórczość na płytach kompaktowych (rzadziej analogowych – są to raczej wydawnictwa limitowane, dla koneserów, do tego potwornie drogie). Plastikowe pudełeczko opatrzone jest w ładną okładkę, zaś w środku – oprócz krążka oczywiście – znajduje się zazwyczaj mała książeczka zawierająca teksty piosenek oraz informacje na temat artysty. Płyty z muzyką należą bez najmniejszych wątpliwości do rzeczy dosyć często kupowanych, doskonale sprawdzają się w roli prezentów, jeżeli naturalnie znamy gusta muzyczne osoby, którą zamierzamy obdarować. Z pewnością wadą takich wydawnictw jest ich wysoka, często wręcz mocno wygórowana, cena.

Kategoria Płyta
Tagi: , , , ,

Przyjaciel

Przyjaciel Żeby sobie odpowiedzieć na pytanie, kim jest prawdziwy przyjaciel, trzeba tego przyjaciela przede wszystkim mieć. Szczerze przyznam, że to prawdziwe szczęście mieć taka osobę – w dzisiejszych czasach szczególnie, kiedy wyścig szczurów jest czymś wszechobecnym, a ludźmi kieruje chęć zysku i wiążąca się z tym niestety zawiść. Prawdziwy przyjaciel to człowiek, o którym wiemy, że możemy na nim polegać w każdej jeden sytuacji. To ktoś, kto nas nie zostawi, gdy będziemy w potrzebie, a nawet i wówczas, jeśli zdarzy nam się zbłądzić z obranej drogi życiowej. Prawdziwy przyjaciel nigdy się do nas nie odwróci plecami i nigdy nas nie okłamie. Zawsze będzie z nami szczery, choćby szczerość ta była tym, co nie będzie dla nas przyjemne. Prawdziwy przyjaciel zawsze będzie o nas pamiętał, a jego obecność czujemy nawet wtedy, gdy fizycznie nie ma go obok nas. Jemu możemy powierzyć wszystkie swoje sekrety, zawsze nas wysłucha, nie zdradzi nas. Jemu też możemy w każdej jednej sytuacji bezproblemowo zaufać.

Kategoria Przyjaźń
Tagi: , , ,

Podążać za głosem serca

Podążać za głosem serca Podążać za głosem serca nigdy nie jest łatwo. Zazwyczaj jest to ścieżka dosyć kręta, wyboista i z cała pewnością nie należy do dróg usłanych różami. W człowieku zazwyczaj walczą między sobą dwie rzeczy – intuicja, czyli głos serca właśnie, oraz tak zwany zdrowy rozsądek. W praktycznie każdym jednym przypadku to, co podpowiada nam serce, całkowicie kłóci się z logiką i wydaje się rzeczą absolutnie niemożliwą, taką, która nie da się zrealizować, bo stoi temu na przeszkodzie całe mnóstwo niesprzyjających okoliczności. Często zatem kierujemy się w życiu tym zdrowym rozsądkiem i równie często wcale na tym dobrze nie wychodzimy. Prawda jest taka, że nigdy nie wyjdziemy na czymś dobrze, jeżeli zrobimy to dlatego, że rozsądek tego wymagał, ale kłóciło się to z naszym wewnętrznym przekonaniem. Może jednak powinniśmy częściej ryzykować i wsłuchiwać się w to, co podpowiada nam głos serca? Serca nigdy nie da się oszukać, a rozum – a i owszem. Czasem naprawdę warto zatem zdać się na naszą intuicję.

Kategoria Serce
Tagi: , , , ,

Ze starej płyty

Ze starej płyty Z dosyć dużą częstotliwością spotykamy się z określeniem „ze starej płyty”. Słowa te są bardzo modnym i popularnym tytułem różnych programów telewizyjnych czy audycji radiowych. Poświęcone są piosenkom niekiedy już zapomnianym, a w każdym bądź razie tym, których w żaden sposób nie da się zaliczyć do nowości. Piosenki ze starej płyty to często również stare, niezapomniane szlagiery, które niegdyś wszyscy śpiewali pod nosem. To piosenki, o których naprawdę nie sposób zapomnieć, a przynajmniej nie wypada puszczać ich lekką ręką w niepamięć. To standardy z prawdziwego zdarzenia, zaliczane do klasyki z najwyższej półki. Nawet jeśli ich wykonawca był autorem jednego przeboju, to właśnie dzięki temu przebojowi i tym starym, trudnym do zdarcia płytom pamięć o nim będzie trwać wiecznie. Piosenki ze starej płyty to piosenki bardzo sentymentalne, przypominające o wydarzeniach sprzed wielu lat i przypominające również o tym jakie gusta mieli przed laty ludzie, czego słuchali i czym się zachwycali.

Kategoria Płyta
Tagi: , , , ,