Co mamy na stanie

Jakże często – i to w różnych okolicznościach – spotykamy się z pytaniem „co mamy na stanie?”, nieprawdaż? Zwrot ten używany jest w różnych miejscach, najczęściej mamy z nim styczność w pracy. Załóżmy, że pracujemy z całym zespołem nad jakąś ważną sprawą służbową i każda z tych osób ma przydzielony różny zakres obowiązków. Spotykamy się dość często, aby omówić, jak kwestie postępują i czy coś w ogóle ruszyło do przodu, wtedy właśnie często zadajemy pozostałym owe wyżej wymienione pytanie. Pada ono również wtedy, gdy pracujemy gdzieś w jakimś magazynie i przy okazji inwentaryzacji liczymy towar. Pytane te bez problemu można usłyszeć na przykład w sklepie, gdy załóżmy jedna sprzedawczyni chce się dowiedzieć od koleżanki, czy jakiś produkt jest dostępny. Z wyrażeniem tym często możemy się zetknąć w różnego rodzaju warsztatach, jak na przykład warsztaty samochodowe. Słyszymy je także w szpitalach, gdzie chirurg wchodząc na salę operacyjna pyta, z jakiego rodzaju dolegliwością ma do czynienia.

Kategoria Serce
Tagi: , , ,

Być bez serca

Być bez serca Tak, jak się mówi „mieć serce”, tak samo używa się analogicznego, przeciwstawnego określenia „być bez serca”. Jaki jest człowiek, o którym powiemy, że nie ma serca? To bez wątpienia człowiek nieczuły. To ktoś, kto nie ma specjalnych wyrzutów sumienia, jeżeli sprawi drugiemu człowiekowi przykrość, skrzywdzi go i zrani. To ktoś, kto postępuje zawsze w taki sposób, aby zadbać tylko i wyłącznie o siebie oraz o swoje własne interesy, nie mając zupełnie na uwadze innych ludzi. Człowiek bez serca to człowiek, na którym ludzka krzywda nie robi specjalnie zbytnio dużego wrażenia, bo taki człowiek ludzkie krzywdy i tragedie ma tak naprawdę w bardzo głębokim poważaniu. Potrafi myśleć tylko o sobie, jest skrajnym egoistą. Bardzo często wykorzystuje innych ludzi, aby dzięki nim osiągnąć wytyczony sobie cel. coś właśnie jest w starym porzekadle – po trupach, aby do celu, aby dalej, aby przed siebie. człowiekowi bez serca bardzo rzadko kiedy jest przykro, taka osoba nie ma w zwyczaju przepraszania innych.

Kategoria Serce
Tagi: , , , , ,

Przyjaźń

Przyjaźń Ktoś mądry kiedyś powiedział, że przyjaźń to coś takiego jak miłość – od miłości różni się jedynie tym, że nie ma w niej pociągu fizycznego. Prawdziwa przyjaźń, taka szczera i od serca, to prawdziwy dar. Trzeba o niego dbać najlepiej, jak się tylko potrafi. Prawdziwą przyjaźń należy pielęgnować, ponieważ często bywa tak, że zdarza się raz na całe życie. Jest to bardzo specyficzna więź pomiędzy dwojgiem ludzi, którzy owszem, kochają się, ale nie w takim znaczeniu, jak jakaś zakochana para. Przyjaźń to silne powiązanie emocjonalne. Jest ona czymś, co sprawia, że nie czujemy się samotni. Jest bardzo pięknym oraz obecnie niestety rzadko spotykanym uczuciem. Przyjaźń jednakże – podobnie zresztą jak i miłość – potrafi ranić. Czasami kończy się niespodziewanie tudzież w bardzo dramatycznych okolicznościach, czasami z naszej winy, a czasami niekoniecznie. Przyjaźń może być jedna na całe życie, a bywa i tak, że nie doświadczymy jej wcale, co dla niektórych może być niezwykle frustrującą rzeczą.

Kategoria Przyjaźń
Tagi: , , ,

Fałszywi przyjaciele

Fałszywi przyjaciele Na fałszywych przyjaciół zawsze powinniśmy uważać. Są to ludzie, którzy nie będą mieć absolutnie żadnych skrupułów, żeby wykorzystać nas do swoich prywatnych celów, potraktują nas niczym zwykłe narzędzia w swoich rękach i wykorzystają. Nigdy nie będą wobec nas uczciwi, a i na szczerość z ich strony również nie powinniśmy liczyć. Fałszywi przyjaciele będą nas zwodzić uśmiechami, miłymi słówkami i poklepywaniem po plecach. Dlatego w kontaktach z ludźmi zawsze powinniśmy zachowywać ostrożność i pewną dozę dystansu. Są tacy, którzy naprawdę rewelacyjnie potrafią manipulować innymi ludźmi i grać na ich emocjach, są w tej dziedzinie po prostu mistrzami, więc łatwo ulec ich urokowi. Tym bardziej powinniśmy być czujni, jeśli ktoś, kto wcześniej specjalnie nie poświęcał nam za dużo uwagi, nagle okazuje wzmożone zainteresowanie naszymi osobami. Zapewne ma w tym jakiś ukryty oraz niecny interes, zaś jego intencje wobec nas bez cienia wątpliwości nie należą do najczystszych. Lepiej zatem uważajmy.

Kategoria Przyjaźń
Tagi: , , , ,