Wytwórnie płytowe

Wytwórnie płytowe Przemysł fonograficzny z całą pewnością nie mógłby istnieć, gdyby nie było na świecie wytwórni płytowych. Firmy takie zajmują się wyszukiwaniem i promowaniem artystów – nie robią tego rzecz jasna charytatywnie, ale za ciężkie pieniądze. Dlatego wyszukują takich wykonawców, co do których są rokowania i duże szanse na to, że na nich wytwórnia zarobi całkiem pokaźną kasę. Wytwórnie płytowe wydają płyty, najczęściej są to albumy z muzyka, chociaż i niekiedy – jako uzupełnienie czyjejś dyskografii – są to także nagrania wideo, dla przykładu zapis koncertu nie tylko z dźwiękiem, ale i obrazem. Największe na świecie wytwórnie płytowe mają swoje kury znoszące złote jajka – są to mega gwiazdy pokroju chociażby Madonny, z którymi podpisują lukratywne kontrakty opiewające na miliony dolarów. To potężny przemysł, rynek jest zdominowany przez tychże gigantów, chociaż obserwuje się obecnie dość często ciekawe zjawisko – a mianowicie powrót do małych, bardziej niszowych i tańszych wytwórni płytowych.

Kategoria Płyta
Tagi: , , , ,

List elektroniczny

List elektroniczny We współczesnym świecie bardzo zależy ludziom na tym, ażeby wiadomości doręczać szybko, sprawnie i bezproblemowo, przy jak najmniejszym stopniu ryzyka, że nie dotrą na czas do adresata. Znakomitym na to sposobem są listy elektroniczne, które praktycznie już w całości wyparły z rynku listy jak najbardziej tradycyjne. Elektroniczne listy nazywamy w języku potocznym mailami bądź e-mailami. Nazwy te wywodzą się oczywiście z języka angielskiego. Niewiele osób chyba wie, iż list elektroniczny należy do stosunkowo młodych wynalazków ludzkości – jego początki datuje się na połowę lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia. Potem oczywiście sukcesywnie i ciężko pracowano nad udoskonaleniem tejże metody dostarczania informacji. W tej chwili chyba każdy z nas posiada swoją elektroniczną pocztę i komunikuje się ze znajomymi za pośrednictwem e-mali właśnie. Jest to usługa coraz bardziej powszechna, a co się z tym oczywiście wiąże – także coraz tańsza. Do maili możemy dodawać załączniki czyli różne pliki.

Kategoria List
Tagi: , , , ,

Płyn chłodniczy

Płyn chłodniczy W samochodzie ważną rolę spełnia także płyn chłodniczy. Na myśl przyszło mi wspomnienie wyjazdu mojego znajomego, który to postanowił z Polski dojechać do Irlandii samochodem osobowym, bez zapasu płynu chłodniczego. Wycieczka może i by się udała, gdyby nie fakt, że płyn chłodniczy w jego samochodzie przegrzał się na tyle, że dalsza jazda tym samochodem była niemożliwa do wykonania. Płyn chłodniczy został doprowadzony do takiego stanu, że aż ciężko to sobie wyobrazić, no ale cóż się dziwić, kiedy przez kilka godzin pędzi się niczym szaleniec po autostradach w trzydziestostopniowym upale? Niestety, ale chłopcy doprowadzili auto do takiego stanu, że sama wymiana płynu chłodniczego nie wchodziła w grę. Trochę ich podziwiam biorąc pod uwagę fakt, czym jest płyn chłodniczy. Przecież w samochodach specjalnie stosuje się płyny chłodnicze w chłodnicach, ażeby uniknąć przegrzania samochodu. Płyn chłodniczy bowiem to nie woda, a specjalny płyn, którego temperatura wrzenia jest znacznie wyższa niż dla wody, a płyn ten krzepnie w znacznie niższej niż woda temperaturze.

Kategoria Płyn
Tagi: , , , ,

Mieć serce

Mieć serce Każdy z nas ma serce – to sprawa bezdyskusyjna i bardzo oczywista. Jednakże ludzie mówiąc o kimś, że ten ktoś ma serce albo też go nie ma, mają zgoła zupełnie co innego na myśli. Ogólnie rzecz biorąc, serce jest w naszej kulturze ogromnym symbolem o potężnym ładunku emocjonalnym. Symbolizuje przede wszystkim życie. Oznacza coś bardzo pozytywnego i dobrego. Dlatego, jeśli mówimy o kimś, że ta osoba ma serce, mamy na myśli cos jak najbardziej w porządku. Powiedzieć tak o kimś to dla tego człowieka nie lada komplement, ponieważ oznacza to, że ktoś jest po prostu dobry dla innych ludzi, jest osobą uczynną i dla drugiego człowieka gotową do niekiedy naprawdę wielkich poświęceń. Ktoś, kto ma serce, chętnie pomaga innym w rozwiązywaniu ich problemów, a co najważniejsze w tym wszystkim – robi to zupełnie bezinteresownie. Serce ma ten, kogo porusza ludzka krzywda, ludzkie nieszczęście, ludzkie tragedie. Człowiek z sercem to człowiek potrafiący okazywać innym i całemu światu swoje uczucia oraz kochający.

Kategoria Serce
Tagi: , , , , ,