Przyjacielski gest

Przyjacielski gest Przyjacielski gest jest tym, czego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje. Przyjacielski gest to dowód na to, że ktoś o nas pamięta, że nie jesteśmy komuś obojętni i ze zawsze jest ktoś, na kogo możemy liczyć. Przyjacielskim gestem może być zarówno serdeczny uścisk dłoni, jak także i dobre słowo podtrzymujące nas na duchu. Gest przyjacielski może być również gestem zdecydowanie szerszym – przejawia się wówczas w formie jakiejś namacalnej pomocy, dla przykładu finansowej. Tego typu gestów doświadczamy, kiedy w życiu spotykają nas różne nieprzyjemności czy nawet tragedie – w takich chwilach samą obecność jakiegoś człowieka uznajemy za przyjacielski gest z jego strony. Ludzi, których kochamy i na których nam zależy, lubimy takimi gestami obdarowywać, albowiem wiemy doskonale, ile one dla nich znaczą i jak bardzo są dla tych ludzi ważne. Przyjacielski gest może być na pierwszy rzut oka zupełnie niepozorny, ale takie wrażenia są z reguły niezwykle mylące, nie należy się nimi wcale sugerować.

Kategoria Przyjaźń
Tagi: , , ,

Zawrzeć przyjaźń

Zawrzeć przyjaźń Zawrzeć przyjaźń znaczy dokładnie tyle samo, co zaprzyjaźnić się z kimś. Czasami życie okazuje się na tyle przewrotne, że zawieramy przyjaźnie w przedziwnych niekiedy sytuacjach, są to takie okoliczności, o których przenigdy byśmy nie powiedzieli, że można w nich zyskać prawdziwego przyjaciela. Sploty różnych wydarzeń sprawiają niekiedy, że zawieramy przyjaźnie z osobami, które do tej pory uważaliśmy za swoich najgorszych wrogów. Zawrzeć przyjaźń to nawiązać z kimś bardzo silny i intensywny kontakt, to nadawać na dokładnie lub też bardzo podobnie dostrojonych falach. Bardzo często najtrwalsze przyjaźnie zawieramy w szkołach średnich czy podczas późniejszej już edukacji, chociaż nierzadko zdarza się i tak, że całymi latami, nawet Az po przysłowiowy grób, trwają te zawarte jeszcze w czasach dzieciństwa. Wszystko chyba – moim przynajmniej skromnym zdaniem – zależy od tego, jak ludzie się dogadują i z jaką intensywnością dbają o relacje pomiędzy sobą. O zawarta raz prawdziwą przyjaźń trzeba dbać.

Kategoria Przyjaźń
Tagi: , , , ,

Przyjacielska rada

Przyjacielska rada Przyjacielska rada jest czymś, czego od czasu do czasu potrzebuje każdy z nas. Rady udzielane nam przez ludzi, których uważamy za swoich przyjaciół, są dla nas szczególnie cenne, albowiem wiemy, że są one szczere. Warto czasami skorzystać z doświadczeń innych osób, ich wskazówki i sugestie mogą się okazać dla nas niezwykle pomocne w niektórych sytuacjach. Każdy z nas jest poniekąd specjalistą od udzielania przyjacielskich rad – lubimy innym doradzać, chociaż jednocześnie mamy największy problem z zastosowaniem tych porad w odniesieniu do samych siebie. Czasami mówimy do kogoś, że udzielimy mu przyjacielskiej rady, ale jednocześnie nasze słowa brzmią bardzo ironicznie czy też wręcz złośliwie. Słowa takie adresujemy do kogoś, kto nas poirytował swoim postępowaniem i za wszelką cenę chcemy mu zaserwować delikatnego prztyczka w nos. Nierzadko i my jesteśmy adresatami tego typu rad, więc sami wiemy, że traktuje się je z pobłażaniem i przymrużeniem oka, zupełnie się także nimi nie przejmujemy.

Kategoria Przyjaźń
Tagi: , , , ,

Przyjaźń

Przyjaźń Ktoś mądry kiedyś powiedział, że przyjaźń to coś takiego jak miłość – od miłości różni się jedynie tym, że nie ma w niej pociągu fizycznego. Prawdziwa przyjaźń, taka szczera i od serca, to prawdziwy dar. Trzeba o niego dbać najlepiej, jak się tylko potrafi. Prawdziwą przyjaźń należy pielęgnować, ponieważ często bywa tak, że zdarza się raz na całe życie. Jest to bardzo specyficzna więź pomiędzy dwojgiem ludzi, którzy owszem, kochają się, ale nie w takim znaczeniu, jak jakaś zakochana para. Przyjaźń to silne powiązanie emocjonalne. Jest ona czymś, co sprawia, że nie czujemy się samotni. Jest bardzo pięknym oraz obecnie niestety rzadko spotykanym uczuciem. Przyjaźń jednakże – podobnie zresztą jak i miłość – potrafi ranić. Czasami kończy się niespodziewanie tudzież w bardzo dramatycznych okolicznościach, czasami z naszej winy, a czasami niekoniecznie. Przyjaźń może być jedna na całe życie, a bywa i tak, że nie doświadczymy jej wcale, co dla niektórych może być niezwykle frustrującą rzeczą.

Kategoria Przyjaźń
Tagi: , , ,