Przyjacielski gest

Przyjacielski gest Przyjacielski gest jest tym, czego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje. Przyjacielski gest to dowód na to, że ktoś o nas pamięta, że nie jesteśmy komuś obojętni i ze zawsze jest ktoś, na kogo możemy liczyć. Przyjacielskim gestem może być zarówno serdeczny uścisk dłoni, jak także i dobre słowo podtrzymujące nas na duchu. Gest przyjacielski może być również gestem zdecydowanie szerszym – przejawia się wówczas w formie jakiejś namacalnej pomocy, dla przykładu finansowej. Tego typu gestów doświadczamy, kiedy w życiu spotykają nas różne nieprzyjemności czy nawet tragedie – w takich chwilach samą obecność jakiegoś człowieka uznajemy za przyjacielski gest z jego strony. Ludzi, których kochamy i na których nam zależy, lubimy takimi gestami obdarowywać, albowiem wiemy doskonale, ile one dla nich znaczą i jak bardzo są dla tych ludzi ważne. Przyjacielski gest może być na pierwszy rzut oka zupełnie niepozorny, ale takie wrażenia są z reguły niezwykle mylące, nie należy się nimi wcale sugerować.

Kategoria Przyjaźń
Tagi: , , ,

Przyjacielska rada

Przyjacielska rada Przyjacielska rada jest czymś, czego od czasu do czasu potrzebuje każdy z nas. Rady udzielane nam przez ludzi, których uważamy za swoich przyjaciół, są dla nas szczególnie cenne, albowiem wiemy, że są one szczere. Warto czasami skorzystać z doświadczeń innych osób, ich wskazówki i sugestie mogą się okazać dla nas niezwykle pomocne w niektórych sytuacjach. Każdy z nas jest poniekąd specjalistą od udzielania przyjacielskich rad – lubimy innym doradzać, chociaż jednocześnie mamy największy problem z zastosowaniem tych porad w odniesieniu do samych siebie. Czasami mówimy do kogoś, że udzielimy mu przyjacielskiej rady, ale jednocześnie nasze słowa brzmią bardzo ironicznie czy też wręcz złośliwie. Słowa takie adresujemy do kogoś, kto nas poirytował swoim postępowaniem i za wszelką cenę chcemy mu zaserwować delikatnego prztyczka w nos. Nierzadko i my jesteśmy adresatami tego typu rad, więc sami wiemy, że traktuje się je z pobłażaniem i przymrużeniem oka, zupełnie się także nimi nie przejmujemy.

Kategoria Przyjaźń
Tagi: , , , ,

Od serca

Od serca Czasami mówimy komuś cos od serca. Czasami również wręczmy komuś jakiś upominek – i to nie bynajmniej dlatego, że okoliczności tego wymagały, ale dlatego, że chcieliśmy to zrobić. To taki właśnie dar od serca. „Od serca” znaczy zatem tyle, co z sympatii i z chęci zrobienia dla kogoś czegoś miłego, bez osiągania w zamian jakichkolwiek korzyści dla siebie. no, może poza ciepłym uśmiechem obdarowanej przez nas prezentem bądź uprzejmym słowem osoby. Od serca robimy coś dla kogoś, ponieważ go lubimy. Ponieważ zależy nam na tym człowieku. Ponieważ cieszą nas wszystkie jego małe szczęścia i równie dużym stopniu martwią nas jego nieszczęścia. Czasami robimy dla kogoś coś od serca, bo chcemy tą osobę w jakiś sposób pocieszyć, jeśli wiemy, że przytrafiło jej się coś przykrego. Gest od serca jest gestem absolutnie szczerym i całkowicie bezinteresownym. Wydaje mi się, że na takie gesty wobec osób nam najbliższych – rodziny i przyjaciół – powinniśmy zdobywać się nieco częściej, a świat byłby lepszy.

Kategoria Serce
Tagi: , , , , ,