Zawrzeć przyjaźń

Zawrzeć przyjaźń Zawrzeć przyjaźń znaczy dokładnie tyle samo, co zaprzyjaźnić się z kimś. Czasami życie okazuje się na tyle przewrotne, że zawieramy przyjaźnie w przedziwnych niekiedy sytuacjach, są to takie okoliczności, o których przenigdy byśmy nie powiedzieli, że można w nich zyskać prawdziwego przyjaciela. Sploty różnych wydarzeń sprawiają niekiedy, że zawieramy przyjaźnie z osobami, które do tej pory uważaliśmy za swoich najgorszych wrogów. Zawrzeć przyjaźń to nawiązać z kimś bardzo silny i intensywny kontakt, to nadawać na dokładnie lub też bardzo podobnie dostrojonych falach. Bardzo często najtrwalsze przyjaźnie zawieramy w szkołach średnich czy podczas późniejszej już edukacji, chociaż nierzadko zdarza się i tak, że całymi latami, nawet Az po przysłowiowy grób, trwają te zawarte jeszcze w czasach dzieciństwa. Wszystko chyba – moim przynajmniej skromnym zdaniem – zależy od tego, jak ludzie się dogadują i z jaką intensywnością dbają o relacje pomiędzy sobą. O zawarta raz prawdziwą przyjaźń trzeba dbać.

Kategoria Przyjaźń
Tagi: , , , ,

Przyjaźń

Przyjaźń Ktoś mądry kiedyś powiedział, że przyjaźń to coś takiego jak miłość – od miłości różni się jedynie tym, że nie ma w niej pociągu fizycznego. Prawdziwa przyjaźń, taka szczera i od serca, to prawdziwy dar. Trzeba o niego dbać najlepiej, jak się tylko potrafi. Prawdziwą przyjaźń należy pielęgnować, ponieważ często bywa tak, że zdarza się raz na całe życie. Jest to bardzo specyficzna więź pomiędzy dwojgiem ludzi, którzy owszem, kochają się, ale nie w takim znaczeniu, jak jakaś zakochana para. Przyjaźń to silne powiązanie emocjonalne. Jest ona czymś, co sprawia, że nie czujemy się samotni. Jest bardzo pięknym oraz obecnie niestety rzadko spotykanym uczuciem. Przyjaźń jednakże – podobnie zresztą jak i miłość – potrafi ranić. Czasami kończy się niespodziewanie tudzież w bardzo dramatycznych okolicznościach, czasami z naszej winy, a czasami niekoniecznie. Przyjaźń może być jedna na całe życie, a bywa i tak, że nie doświadczymy jej wcale, co dla niektórych może być niezwykle frustrującą rzeczą.

Kategoria Przyjaźń
Tagi: , , ,

Przyjaźń między narodami

Przyjaźń między narodami „Przyjaźń pomiędzy narodami” to dość specyficzny slogan, który najczęściej kojarzy nam się z miniona epoka komunizmu, kiedy to najlepszym przyjacielem Polski był oczywiście Związek Radziecki. Przyjaźń pomiędzy narodami polskim i radzieckim kwitła rzecz jasna wspaniale przez bardzo wiele długich lat, aż wreszcie runęła z hukiem. Hasła takiego współcześnie raczej nieczęsto się używa, nie jest ono już może tak popularne jak niegdyś – teraz zastępuje się je określeniami typu „poprawne stosunki międzynarodowe” albo „dobre relacje dyplomatyczne”. Przyjaźń między narodami jest bowiem czymś w rodzaju reliktu przebrzmiałej już dawno temu epoki. Obserwując wydarzenia na ówczesnej scenie politycznej, można wyciągnąć wnioski, że teraz najlepszym przyjacielem naszego narodu jest naród amerykański. Nasze służby dyplomatyczne strasznie zabiegają o dobre relacje z rządem amerykańskim, chociaż przypomina to raczej podskoki małej piłeczki pingpongowej wokół giganta. Przyjaźń między narodami to interesy.

Kategoria Przyjaźń
Tagi: , , , , ,