Mieć serce

Mieć serce Każdy z nas ma serce – to sprawa bezdyskusyjna i bardzo oczywista. Jednakże ludzie mówiąc o kimś, że ten ktoś ma serce albo też go nie ma, mają zgoła zupełnie co innego na myśli. Ogólnie rzecz biorąc, serce jest w naszej kulturze ogromnym symbolem o potężnym ładunku emocjonalnym. Symbolizuje przede wszystkim życie. Oznacza coś bardzo pozytywnego i dobrego. Dlatego, jeśli mówimy o kimś, że ta osoba ma serce, mamy na myśli cos jak najbardziej w porządku. Powiedzieć tak o kimś to dla tego człowieka nie lada komplement, ponieważ oznacza to, że ktoś jest po prostu dobry dla innych ludzi, jest osobą uczynną i dla drugiego człowieka gotową do niekiedy naprawdę wielkich poświęceń. Ktoś, kto ma serce, chętnie pomaga innym w rozwiązywaniu ich problemów, a co najważniejsze w tym wszystkim – robi to zupełnie bezinteresownie. Serce ma ten, kogo porusza ludzka krzywda, ludzkie nieszczęście, ludzkie tragedie. Człowiek z sercem to człowiek potrafiący okazywać innym i całemu światu swoje uczucia oraz kochający.

Kategoria Serce
Tagi: , , , , ,

Podążać za głosem serca

Podążać za głosem serca Podążać za głosem serca nigdy nie jest łatwo. Zazwyczaj jest to ścieżka dosyć kręta, wyboista i z cała pewnością nie należy do dróg usłanych różami. W człowieku zazwyczaj walczą między sobą dwie rzeczy – intuicja, czyli głos serca właśnie, oraz tak zwany zdrowy rozsądek. W praktycznie każdym jednym przypadku to, co podpowiada nam serce, całkowicie kłóci się z logiką i wydaje się rzeczą absolutnie niemożliwą, taką, która nie da się zrealizować, bo stoi temu na przeszkodzie całe mnóstwo niesprzyjających okoliczności. Często zatem kierujemy się w życiu tym zdrowym rozsądkiem i równie często wcale na tym dobrze nie wychodzimy. Prawda jest taka, że nigdy nie wyjdziemy na czymś dobrze, jeżeli zrobimy to dlatego, że rozsądek tego wymagał, ale kłóciło się to z naszym wewnętrznym przekonaniem. Może jednak powinniśmy częściej ryzykować i wsłuchiwać się w to, co podpowiada nam głos serca? Serca nigdy nie da się oszukać, a rozum – a i owszem. Czasem naprawdę warto zatem zdać się na naszą intuicję.

Kategoria Serce
Tagi: , , , ,

Serce matki

Serce matki Mówi się, że nie istnieje serce bardziej kochające aniżeli serce matki. I coś rzeczywiście w tym jest, albowiem matka zawsze kocha swoje dziecko, bez względu na to, co by te dziecko nie zrobiło i jak nie postępowało. Dla matki dziecko zawsze będzie dzieckiem. Ludzkie życie nabiera zresztą kształtów właśnie pod matczynym sercem, gdzie spędza całych dziewięć długich miesięcy. Matka czuje bardzo silną więź emocjonalną ze swoim dzieckiem, zanim te jeszcze przyjdzie na świat. Kobiety zawsze bardzo kochają swoje dzieci (wykluczamy oczywiście w tym miejscu drastyczne i skrajne przypadki) i tym dzieciom oddałyby całe swoje serce. W swoich dzieciach zawsze dostrzega dobre strony i tychże dobrych stron będą uparcie poszukiwać. Mówi się, że serce matki potrafi również wiele znieść, matki ze strony swoich dzieci bardzo często doświadczają wielu przykrości, często nawet upokorzeń. Serce matki jednakże tak naprawdę nigdy nie przestaje kochać swojego dziecka, jest bardzo pojemne i niezwykle wytrzymałe.

Kategoria Serce
Tagi: , , , ,

Złamane serce

Złamane serce Mówiąc o swoich nieudanych związkach, często uciekamy się do określenia swojej osoby i swojego stanu jako osoby, która ma złamane serce. Mieć złamane serce to cierpieć z jakiegoś powodu. Zazwyczaj – i tak jest w zdecydowanej większości tego typu przypadków – w rachubę wchodzi tutaj nieszczęśliwa miłość. Chyba niestety każdemu z nas przytrafiła się bolesna sytuacja, kiedy osoba, którą kochaliśmy, której ufaliśmy i na której polegaliśmy, zachowała się wobec nas po prostu strasznie, bardzo nas raniąc i krzywdząc swoim postępowaniem. Krzywdząc na tyle, że nie byliśmy w stanie nawet jej wybaczyć, bo zadana przez nią rana okazywała się zbyt głęboka. Niestety, bardzo smutne, ale i prawdziwe jest to, że najbardziej łamią nam serca ci, których najmocniej kochamy. Im nasze uczucie do kogoś silniejsze, tym silniejszy czeka nas zawód, tym bardziej tez będzie nas on bolał i czasem nigdy tak do końca się z tego nie wyleczymy. Złamane serce cierpi bardzo mocno i niestety również zazwyczaj bardzo długo.

Kategoria Serce
Tagi: , , , , ,